ضمانت بازگشت کالا

روش استفاده از 7 روز ضمانت بازگشت چه شرایطی دارد؟

اگر کالای خریداری شده، ایراد یا اشکال فنی داشته باشد:

اشکال و یا نقص فنی باید حداکثر تا 7 روز کاری پس از دریافت کالا، به زمرد مارکت اطلاع داده شود. این ضمانت ایرادهای فنی و ظاهری ( شکستگی، خط و خش ورنگ پریدگی و مانند آن روی بدنه کالا و قطعات یدکی ) که در اثر استفاده نادرست کاربر از کالا ایجاد شود، را شامل نمی‏‏‌شود. استفاده نادرست پس از تحویل کالا مواردی مانند :حمل و نقل و جابجایی، نصب و راه اندازی، تنظیمات، ، نگهداری و استفاده نادرست را شامل می‌شود. اگر کالای خریداری شده از نظر مشخصات یا ظاهر فیزیکی با اطلاعات وب سایت  زمرد مارکت مغایرت داشته باشد، وجود مغایرت باید حداکثر طی 24 ساعت کاری پس از دریافت کالا، به واحد پشتیبانی زمرد مارکت از طریق تلفن یا ثبت درخواست در قسمت نظرات آن کالا و یا ارسال پیامک به سامانه پبامکی زمرد مارکت اطلاع داده شود. اگر مغایرت، بدون استفاده از کالا قابل مشاهده است، مثل رنگ یا مشخصات درج شده روی بدنه، باید کالا در شرایط اولیه خود باشد و از آن استفاده نشده باشد.  اگر کالای خریداری شده، آسیب دیدگی یا ایراد فیزیکی و ظاهری داشته باشد. آسیب‏‏ یا ایراد فیزیکی (خط و خش و مانند آن روی بدنه کالا و قطعات یدکی) باید حداکثر طی 24 ساعت کاری پس از دریافت کالا، به پشتیبانی زمرد مارکت از طریق تلفن یا ثبت درخواست اطلاع داده شود. اگر مشتری از خرید خود منصرف شود. اگر هنوز سفارش ارسال نشده باشد، باید هر چه سریع‏‌تر به واحد پشتیبانی زمرد مارکت (شماره تلفن 88282987-021) اطلاع داده شود. اگر پس از دریافت کالا مشتری از خرید خود منصرف شود، حداکثر تا 7 روز کاری‏، باید انصراف خود را به واحد پشتیانی اطلاع دهد. در این حالت، برگرداندن کالا پس از تایید پشتیبانی مشتریان، تنها در صورتی امکان‌پذیر است که در شرایط اولیه خود (پلمپ) باشد،از آن استفاده نشده باشد و به همراه همه ملزومات و اقلام همراه آن ارسال شود. همچنین هزینه ارسال کالا به زمرد مارکت بر عهده مشتری می باشد. اگر در اثر حمل و نقل، آسیب دیدگی ایجاد شده باشد. آسیب‏‏ دیدگی باید حداکثر طی 24 ساعت کاری پس از دریافت کالا، به پشتیبانی مشتریان اطلاع داده شود. با توجه به بسته بندی ایمن  همه کالا، تحویل به هر یک از شرکت‏‏‌های حمل و نقل معتبر به انتخاب کاربر و اعلام بارنامه مرسوله به این معنی است که بروز هر گونه حادثه در هنگام حمل و تحویل به عهده شرکت حمل و نقل است و زمرد مارکت تنها در صورت تایید شرکت مربوطه حمل کننده کالا و در راستای تسهیل امور پیگیری، خسارت را جبران می‌‏کند. کالای آسیب دیده و همه لوازم جانبی و متعلقات آن، باید به همان شکلی که مشتری تحویل گرفته است به همراه گواهی  رسمی شرکت حمل کننده و فاکتور به زمرد مارکت ارسال شود. در صورتی که آسیب‏‌، در لحظه قابل مشاهده باشد، مشتری می‏‌تواند از تحویل گرفتن مرسوله خودداری کند تا جهت بررسی و ارسال مجدد به زمرد مارکت بازگردانده شود.

کالا را چطور ارسال کنید؟

لطفاً قبل از هر اقدامی با پشتیبانی تماس بگیرید. از ارسال کالا بدون هماهنگی با پشتیبانی زمرد مارکت جداً خودداری کنید. برای ارسال، باید کالا به ‏خوبی بسته بندی شود و لوازم جانبی و همه اقلام آن همراه کالای اصلی ارسال شود. برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد. (در صورت لزوم، توضیحات خود را پشت فاکتور خرید جداگانه‌ بنویسید) فاکتور همراه کالا ارسال شود و پشت آن مشکل را بنویسید.  . لازم به ذکر است که هزینه های بازگرداندن کالا به عهده مشتری است و زمرد مارکت تعهدی در قبال این هزینه‌ها ندارد. کالای خریداری شده را داخل پاکت یا کارتن جداگانه‌ای قرار دهید و از نوشتن آدرس یا هر مورد دیگری روی بسته یا جعبه اصلی خودداری کنید.

هزینه ارسال چطور محاسبه خواهد شد؟

اگر ایراد فنی، وجود مغایرت فنی یا فیزیکی یا آسیب دیدگی ظاهری، به تایید کارشناسان زمرد مارکت برسد، هزینه‌های ارسال به عهده ما می باشد .برای واریز هزینه پست به حساب مشتری، قبض پستی با مهر شرکت پست باید همراه کالا به شرکت زمرد مارکت ارسال شود. در صورت انصراف از خرید، یا تایید نشدن ایراد یا مغایرت توسط کارشناسان ما، هزینه ارسال و دریافت مجدد کالا، به عهده مشتری خواهد بود.

پس از رسیدن و دریافت کالا ، روند رسیدگی به درخواست مشتری چگونه خواهد بود؟

کارشناسان زمرد مارکت ایرادهای اعلام شده توسط مشتری را بررسی و کنترل می‌‏کنند. اگر ایراد، مغایرت یا آسیب دیدگی توسط کارشناسان زمرد مارکت تایید شود، کالا تعویض خواهد شد. لازم به ذکر است که تعویض کالا مشروط به موجود بودن کالا در انبار شرکت است. اگر در زمان رسیدگی و طی مراحل تست  و اقدامات لازم برای تعویض کالا، موجودی آن به اتمام برسد؛ وجه کالای مرجوعی را به حساب مشتری واریز می‌کند. اتمام موجودی کالا و یا تغییرات قیمت کالا در مراحل تعویض و مرجوعی، به هیچ عنوان حقی را برای مشتری ایجاد نمی‌کند و زمرد مارکت در قبال تهیه همان کالا و یا تغییرات قیمت کالا هیچ‌گونه تعهدی نداشته وفقط تعهد بازپرداخت وجه کالا ( درج شده در فاکتور) به مشتری را می‌پذیرد. پس از دریافت و پذیرش کالا توسط زمرد مارکت، بسته به نوع محصول و مشکل اعلام شده توسط مشتری، تست و اعلام نظر نهایی کارشناسان ، بین 24 تا 72 ساعت کاری زمان خواهد برد. کارشناسان ما برای تست محصولات، ملزم به رعایت استانداردها و دستورالعمل‌ها و رویه‌های ابلاغ شده توسط شرکت‌های تولید کننده و یا نمایندگی‌های مجاز محصولات و کالاهای ارائه شده در سایت زمرد مارکت هستند .
تلفن تماس(پشتیبانی):  88282987-021